Ви препорачуваме

Спорт

All Videos : 69  Video Posted

image Погледни видео
13
Македонија обезбеди бараж за влез на СП, анализа со новинарот Стојмановски

Дамјан Варошлија

ноември 16, 2021

7006

Не случајно прв пат имаме пет победи во еден квалифициски циклус. Имаме квалитетна екипа, иако имаше сомнежи ако тоа ќе изгледа по повлекување

Погледни видео
image Погледни видео
12
Стојмановски: Федерациите и клубовите да работат на привлекување на младите да се занимаваат со спорт

Дамјан Варошлија

јуни 23, 2021

7104

-ЕП е значајно меѓудругото за фудбалерите самите да се уверат дека можат. Имаа слаби моменти, 5-10 минути во секој натпревар што беа клучни за си

Погледни видео
image Погледни видео
17
Андоновски: Неточно е дека ФФМ интервенирала селекторот или некој играч да биде избришан од текстот на навивачката химна

Дамјан Варошлија

април 9, 2021

7238

Не само во спортот, не само во фудбалот, знаеме од убава приказна да направиме моменти кои можеби ќе го расипат доживувањето, но тоа било во мин

Погледни видео
image Погледни видео
16
Костовски: Она што се случи во Дизелдорф е врв на сите желби на сите оние кои посакувале да играат, да навиваат и да го гледаат фудбалот

Дамјан Варошлија

април 6, 2021

6775

Денешниот ден е значаен во спортското живеење на планетата земја. 1896 година се одржаа првите олимписки игри. Инаку Телевизија СКопје1972 година

Погледни видео
image Погледни видео
14
Ангеловски: Што и да се случи по Европското, ова е моја репрезентација, повикувам на разумност во ФФМ

Дамјан Варошлија

април 2, 2021

7260

Германија ја победивме исто како што се спротивставуваме на секој противник – со тимска игра, тимот беше тој кој што победи, а тимот беше пр

Погледни видео
image Погледни видео
19
Јован Стојоски единствен претставник од Македонија на ЕП во атлетика во сала

Дамјан Варошлија

март 2, 2021

6367

Единс­твен ма­ке­дон­ски претставник на ЕП во атлитика , во са­ла, во То­рун, Пол­ска, ќе би­де Јо­ван Сто­јо­ски, во тр­ка­та на 400 ме­три, во к

Погледни видео
image Погледни видео
18
Захов од ФК Шкендија: Со случувањата во ФК Вардар губи фудбалот во Македонија

Дамјан Варошлија

февруари 11, 2021

6526

Сакаме да ја зацврстиме нашата прва позиција и да работие на што подолго останување во Европа. Оваа година Шкупи има доста добра екипа, они се

Погледни видео
image Погледни видео
18
Алушовски: РК Вардар е на вистинските патеки да игра една забележителна улога во Лигата на шшампионите

Дамјан Варошлија

февруари 10, 2021

7093

Мене ми е особена чест и задоволство што секој ден работам со играчи како што се во РК Вардар. Дојдов во клубот пред една година и еден месец, ко

Погледни видео
image Погледни видео
18
Дарко Петковски Спејко: Изразит фаворит нема, КК Куманово може да победи секого

Дамјан Варошлија

февруари 9, 2021

6508

Од 5 јануари до 7 февруари имаме изиграно 10 натпревари. Имавме тежок месец, го издржавме овој период и на крај се тоа се исплатеше. Обезбедивме у

Погледни видео
image Погледни видео
24
Македонското таеквондо во самиот европски и светски врв, разговор со Дарко Костовски

Дамјан Варошлија

февруари 5, 2021

6494

Таеквондо клубот Бутел прослави 14 години постоење. Клубот зад себе има богата историја, со многу освоени златни, сребрени и бронзени медали на

Погледни видео
image Погледни видео
19
Стојановски: Да се овозможи пат за влез во клубот на вардаровите ѕвезди кои би го воделе ФК Вардар кон воскресението

Дамјан Варошлија

февруари 4, 2021

6892

Раководството на Културно – просветно друштво „Вардар“ изрази загриженост поради финансиската криза во која се наоѓа ФК Вардар и започна И

Погледни видео
image Погледни видео
16
Здравковиќ: Се нема слух за спортската јавност – за медиумите побитни се турските или индиските серии

Дамјан Варошлија

февруари 3, 2021

7154

Мејнстрим медиумите секогаш имаат повеќе слух за индиска или турски серија, за гранд парада и „неверојатна корист“ за нашата младина и некак

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

No more postsLoading posts ...Load More