Ви препорачуваме

Скопски агол

All Videos : 79  Video Posted

image Погледни видео
5
Градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски е еден од иницијаторите за свикување на вонреден конгрес, за промена на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицковски.

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 30, 2020

30

Дали сеуште е на истиот став, и како функционира соработката помеѓу локалната и централната власт, која е припаѓа на друга политичка партија,

Погледни видео
image Погледни видео
6
Шахпаска: Не размислуваме за затворање на градинките, ситуацијата е под контрола

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 29, 2020

7015

Во изолација се 482 деца кои посетуваат градинка и 77 вработени во градинките. Вкупната бројка на позитивни од 9 септември до вчера е 26 позитивни

Погледни видео
image Погледни видео
2
Георгиевски во Скопски агол: Поддршката од граѓаните е клучна за следните локални избори

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 28, 2020

6145

Успешно се реализира хуманитарната акција „Месец на хуманост – Гази Баба се грижи”, која општината за прв пат ја реализира со цел да им помог

Погледни видео
image Погледни видео
7
Во Скопје се одржува фестивал на грчка храна

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 27, 2020

5174

На 24 октомври во Скопје започна фестивал на грчка храна, под мотото „Недела на грчки вкусови, квалитет што можете да си го дозволите“. Станува

Погледни видео
image Погледни видео
4
ЈСП пушти во сообраќај дополнителни 50 автобуси

Ивана М. Лазаревиќ

октомври 26, 2020

5316

Откако минатата недела Владата донесе одлука автобусите на ЈСП Скопје да сообраќаат со половина од капацитетот, со цел да се спречи ширење на

Погледни видео
image Погледни видео
15
🎥 Богоев: Адреналинскиот парк е готов, до крајот на мандатот во Карпош ќе има 100.000 м2 зеленило

Ивана М. Лазаревиќ

јули 31, 2020

312

Адреналинскиот парк во Карпош, се чекаат формалности за да се пушти во употреба, некаде до крајот на летото се очекува да биде во функција на г

Погледни видео
image Погледни видео
20
🎥 Туристичките работници се уште очекуваат реакција од Владата, по вчерашниот мирен протест

Ивана М. Лазаревиќ

јули 30, 2020

564

Ана Марија Алексова, еден од организаторите на вчерашниот мирен протест на туристичките работници, денеска во Утрински брифинг ги објасни ба

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 МОН: Децата ќе бидат побезбедни во училиште, отколку во парковите и дискотеките

Дамјан Варошлија

јули 29, 2020

11230

Како последица на кризата предизвикана од вирусот Ковид 19, учениците од март до јуни наставата ја следеа од дома. Дали на ваков начин ќе се одв

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 Од Скопје до Крушево на коњ ќе јаваат 18 коњаници, во чест на најголемиот национален празник Илинден

Ивана М. Лазаревиќ

јули 28, 2020

280

Осумнаесет коњаници денеска од Горно Лисиче тргнаа на пат кон Крушево. Таму се очекува да пристигнат на 2ри август, каде што ќе се поклонат на б

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 Катастрофалниот земјотрес кој го сруши Скопје, се уште буди тажни спомени кај преживеаните

Ивана М. Лазаревиќ

јули 27, 2020

11341

Богданка Пирганоска, е жив сведок на катастрофалниот земјотрес кој на 26 јули во 1963 го разруши Скопје, и одзеде 1.070 животи. Во Утрински брифинг т

Погледни видео
image Погледни видео
5
🎥 Радоњиќ: Асоцијацијата на архитекти нема да преговара на јавна расправа за изградбата на Шпанските скали и споменикот на Мајка Тереза

Ивана М. Лазаревиќ

јули 24, 2020

11179

Ана Радоњиќ од Асоцијацијата на архитекти на Македонија денеска во Скопски агол на Утрински брифинг потврди дека ниту таа, ниту останатите ар

Погледни видео
image Погледни видео
6
🎥 Противниците на ДУП-от се без аргументи, “не ми се допаѓа” не е причина да не се донесе ДУП

Ивана М. Лазаревиќ

јули 23, 2020

134

Во општина Центар вчера се одржа презентација на Деталниот урбанистички план за мал ринг. Донесувањето на планот предизвика интерес и против

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

No more postsLoading posts ...Load More