Ви препорачуваме

Правда - неправда со Гордана Дувњак

All Videos : 7  Video Posted

image Погледни видео
8
Дувњак: Излегува дека во државава ако имате многу пари ќе се договорите за обвинувањата

Дамјан Варошлија

мај 19, 2022

7078

-Затворски туризам е повеќе крилатца на новинарите, но на многу добар начин го отсликува тоа што е во праксата. Ваквата пракса започна пред нек

Погледни видео
image Погледни видео
10
Одлуката на стразбур за аболициите на Иванов може да зададе голем удар врз македонското судство

Дамјан Варошлија

мај 5, 2022

7079

Првата иницијатива во Стразбур е донесена во 2017 година, а потоа уште девет други. Од Стразбур се бара да ги уважи аболициите на претходниот пре

Погледни видео
image Погледни видео
9
Дувњак: „Плацевите на Водно“ – клучен ден за македонското правосудство

Дамјан Варошлија

април 21, 2022

7151

Основниот кривичен суд Скопје денеска попладне треба да ја изрече пресудата за случајот „Плацови на Водно“ во кој првообвинет за перење пар

Погледни видео
image Погледни видео
12
Дувњак: Извештајот на Стејт департментот е огледало на она што ни се случува, без разлика дали ни се допаѓа или не

Дамјан Варошлија

април 14, 2022

7057

Извештајот на Стејт департменот е како со копче да враќате една година назад, бидејќи се однесува на 2021 година. Секоја година има и некој аспек

Погледни видео
image Погледни видео
7
Дувњак: Настрада имиџот на Тупанчевски, очекувам некој функционер кога ќе згреши да се извини

Дамјан Варошлија

април 7, 2022

7059

-Многу пресуди кои сметам дека и предолго траат со оглед дека се првостепени и дел од нив до сега требаше да имаат и завршница. Неделава во завр

Погледни видео
image Погледни видео
8
Дувњак: Потребна е нова реорганизација на судството

Дамјан Варошлија

март 31, 2022

7084

Денеска се одбележува денот на македонското правосудство. Ќе се слави, меѓутоа славењето ќе биде горко со оглед дека минатата недела американ

Погледни видео
image Погледни видео
11
Дувњак: Мора да се постави прашањето за Уставниот суд, неговата организираност и поставеност

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

7090

Добро е што се одблокира Комисијата за избори и именување. Собранието три дена водеше расправа за да го разреши Зендели. Како и да е, очекувам в

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува сончево и топло време

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

160

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен и од северозапад

Погледни видео
image Погледни видео
Поповски: Путин може да бара почит од сите, ама не до степен на „мајчинска љубов“

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

7884

Темата со Украина никако не стивнува. Мирче Адамчевски коментира дека ова се претвора во пропагандна војна бидејќи врвот на кризата некако се

Погледни видео
image Погледни видео
„Стихови на душа“, традиционална поетска манифестација во организација на о. Илинден

Ивана М. Лазаревиќ

март 24, 2022

10086

По 22 пат во Домот на култура во о. Илинден се одржува традициналната манифестација „Илинден 2021“. Покровител на манифестацијата е Општина Или

Погледни видео
image Погледни видео
Николовски: ЕУ повторно направи историска грешка со Македонија

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

10226

Секој здраворазумен човек не може да свати што Бугарија бара од Македонија.. Претседателот Радев вчера даде една триумфалистичка популистичк

Погледни видео
image Погледни видео
Андоновиќ: ЕУ не сака состанок со Путин: Сметаат дека сеуште е рано, и не гледаат никакви промени во неговото однесување

Ивана М. Лазаревиќ

март 24, 2022

10315

Европската унија во петокот ја отфрли можноста за состанок на самитот со рускиот Владимир Путин бидејќи, како што рекоа лидерите по Европскио

Погледни видео
image Погледни видео
Славчо најавува променливо време со пороен дожд во попладневните часови

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

4623

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално и тоа особено во попладневните часови ќе биде нестабилно с

Погледни видео
image Погледни видео
Со кршење на предмети до ослободување од стресот и бесот-Smash It Up собата најмногу ја посетуваат жени

Ивана М. Лазаревиќ

март 24, 2022

11002

Дали некогаш сте биле толку бесни што ви дошло нешто да скршите? Таква можност нуди Горан Бошковски во неговата антистрес соба Smash It Up. Тој дене

Погледни видео
image Погледни видео
Деспотовски: Три инвестиции потврдени во првите три месеци, има најави за уште 15 други наскоро

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

7157

Стабилен број на работни места и покрај падовите со пандемијата и економската криза. Во првиот квартал, бројките покажуваат тренд на раст. Во

Погледни видео
image Погледни видео
Мемети: Дискриминацијата е резултат на онаа свест која што владее во општеството

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

4684

За поздрав е тоа што во извештајот на Амнести интернешнл се нотираат сите индивидуални случаеви кои треба да бидат и се патоказ за институции

Погледни видео
image Погледни видео
Новиот пакет и ефектите од досегашните 4 економски пакети, разговор со Ристески од КСОМ

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

7573

Ние како независни синдикати веќе сме докажани. Нашите настапи се јавни и видливи за работниците. Ако некој мисли дека независните синдикаи ќ

Погледни видео
image Погледни видео
Д-р Пановски: Колективен имунитет е делумно создаден – да издржиме овие два месеци и да ја дочекаме пролетта со ниски бројки

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

8427

Да се надеваме дека бројките нема да растат. Колективен имунитет е делумно создаден кај одредени групи на популацијата или во одредени населе

Погледни видео
image Погледни видео
Рангеловиќ: Се гледаат и првите контури на американската надворешна политика, добро е што се враќаат на светската политичка сцена

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

7465

За почетокот очекувано беше од Бајден да потпише Укази кои се очекува да преминат во легислативи. Во тој контекст ќе видиме каква поддршкла ќе

Погледни видео
image Погледни видео
Разговор со Калиа Димитрова за Медуза.мк – единствениот феминистички портал во земјава

Ивана М. Лазаревиќ

март 24, 2022

6465

Единствениот феминистички портал во земјава, Медуза. мк одбележува двегодишнина од своето работење, а уредничката Калиа Димитрова вели дека

Погледни видео
image Погледни видео
Ристовски: СДС и ДПНЕ имаат иста политичка матрица што не познава владеење на правото

Дамјан Варошлија

март 24, 2022

8238

На политичката сцена се бориме. Интегра чекори во втората година, ги поминавме детските болести, грабиме напред, раководството е освежено, изј

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More