Ви препорачуваме

Утрински Брифинг

All Videos : 1408  Video Posted

image Погледни видео
12
🎥 Богоев: Адреналинскиот парк е готов, до крајот на мандатот во Карпош ќе има 100.000 м2 зеленило

Ивана М. Лазаревиќ

јули 31, 2020

206

Адреналинскиот парк во Карпош, се чекаат формалности за да се пушти во употреба, некаде до крајот на летото се очекува да биде во функција на г

Погледни видео
image Погледни видео
10
🎥📞 Ставовите на Мицкоски, случајот Боговиње, кривични за газдите „ескиватори“, активација на метлата во СДСМ – разговор со премиерот Спасовски

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

215

Разговор во Утрински брифинг со премиерот на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски Мицковски најавува можни избори наесен -Изборит

Погледни видео
image Погледни видео
10
🎥 Андоновиќ: Руската паравојска „ Вагнер Група“ го руши Лукашенко!

Ивана М. Лазаревиќ

јули 31, 2020

11157

Вагнер групата беше ангажирана во Сирија, Судан, Венецуела и Украина, каде се бореше за руските државни интереси но никогаш не беше сметана ка

Погледни видео
image Погледни видео
14
🎥 Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

11172

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални при

Погледни видео
image Погледни видео
13
🎥📞 Стојанова: Строги здравствени протоколи на овогодинешното „Охридско лето“

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

11002

Настапите на уметниците ќе се одржуваат на Античкиот театар, предворјето на Св.Софија и Долни Сарај под строги здравствени протоколи. Огранич

Погледни видео
image Погледни видео
9
🎥📞 Д-р Митов: Вакцината не е извадена како зајак од шеширот на магионичар – туку е еден многу сериозен процес од најмалку 6 месеци

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

11311

До пред неколку недели се поставуваше прашање дали ќе имаме вакцина, но сега таа неизвесност веќе ја нема. Според СЗО над 140 кандидати за вакци

Погледни видео
image Погледни видео
7
Следува период на исклучително топло време, но и дожд, грмежи и ветер – Славчо со деталите

Дамјан Варошлија

јули 31, 2020

366

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од сев

Погледни видео
image Погледни видео
62
Утрински брифинг 31.07.2020

ТВ

јули 31, 2020

12268

„Утрински брифинг“ е местото каде секој работен ден од 07:30-10:00 часот, низ динамична програма составена од актуелни информации, анализи и разг

Погледни видео
image Погледни видео
10
🎥 ЕУ за аграрот многу, Северна Македонија одвај користи 50 насто

Дамјан Варошлија

јули 30, 2020

11315

Завршуваме недела во која ќе се заврши еден голе и значен прокет што на одреден начин е тест за македонските капацитетит и институционални и о

Погледни видео
image Погледни видео
11
🎥 Туристичките работници се уште очекуваат реакција од Владата, по вчерашниот мирен протест

Ивана М. Лазаревиќ

јули 30, 2020

242

Ана Марија Алексова, еден од организаторите на вчерашниот мирен протест на туристичките работници, денеска во Утрински брифинг ги објасни ба

Погледни видео
image Погледни видео
15
🎥📞 Кој ќе го има последниот збор за Универзална – Гостин во УБ Никола Наумовски, шеф на кабинетот на градоначалникот Шилегов

Дамјан Варошлија

јули 30, 2020

11348

-Сегашната „бука“ во јавноста, односно учеството на јавноста во овој процес е нешто што досега сме го немале иако многу слични објекти и згра

Погледни видео
image Погледни видео
12
🎥 Андоновиќ: Ѓукановиќ ги обвини Москва и Белград дека ја користат СПЦ како последен адут за остварување на руското влијание на Балканот

Ивана М. Лазаревиќ

јули 30, 2020

10865

И покрај најавите , Црна гора не треба да размислува за одлагање на изборите, изјави црногорскиот претсдател Мило Ѓукановиќ . Оваа изјава Ѓука

Погледни видео

No more postsLoading posts ...Load More

No more postsLoading posts ...Load More