Богојевски за УБ: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се сијамски близнаци – лидерствата се под капата на македонските олигарси

You must need to login..!

Опис

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се сијамски близнаци. Лидерствата се под капата на македонските олигарси. ВМРО- ДПМНЕ и лидерот Мицковски ја продолжуваат груевската политика на султан партија. „Македонски концепт“ ќе понуди листа и програма со кои треба да се замени досегашниот систем на еднопартизам, ова во Утрински брифинг го изјави Петар Богојевски, иницијатор на „Македонски концепт“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × 4 =