Блажевски за УБ: Туристичките центри се полни со гости

image

You must need to login..!

Опис

Цените за новогодишните празници во хотелите низ државата се исти како и минатата година. Туристичките центри се полни со гости. Но горливите проблеми, како што нагласи Крсте Блажевски претседател на ХОТАМ и понатаму остануваат.

Од таму бараат да се решат прашањата околу хигиената, да се подигне чистотата, загаденоста, туристичките развојни зони да проработат. Државава има потреба од нови хотели, додава Блажевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seventeen − twelve =