Бесиан Мехмети за УБ: Светски тренд е концентрацијата на урбаното живеење да биде во центарот на градовите

You must need to login..!

Опис

Не сум приврзаник на постојано менување на урбанистичките и архитектонските решенија за Скопје, но поминавме низ еден период што во градот завладејаа стилови кои не се својствени за ова подрачје.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eighteen − seven =