Author
0

Ивана М. Лазаревиќ

Join Date : January 17, 2020

About Ивана М. Лазаревиќ

Ивана М. Лазаревиќ  Videos

Андоновиќ: Започна финалната пресметка во Мариупол – Путин сака да прогласи голема победа пред воената парада на 9. Мај

Седумсдесет и први ден од започнувањето на руската спецјална воена операција во Украина Тешките борби во и околу Маријупол продлжуваат а спо

publish мај 5, 2022 6706
Научна фантастика за нас во Бугарија е да станеме видливи во државата, како Македонците во Србија

-Голема игра е во прашање. Бугарија им дава пасоши на Mакедонци во Албанија, ќе се обиде и со Горанците во Косово, за да покаже дека Македонија е

publish мај 4, 2022 7083
Рангеловиќ: Бугарија се обидува да балансира меѓу Русија и Западот

Еден месец пред војната, како турист то ја посети Украина, бев импресиониран во негативна смисла што немаше луѓе по улиците ниту осветлени про

publish мај 4, 2022 7047
Андреевски: Терминалот за течен природен гас Александруполос ќе врши снабдување од различни извори

Русија не е единствен иако е најголем добавувач на гас. Но, извори има многу. Проектот Александруполос е направен за да се обезбеди непречено с

publish мај 4, 2022 7140
Андоновиќ: Путин планира да и објави војна на Украина?

Специјалната операција на руската армија во Украина денеска влезе во својот 70-ти ден. Русија синоќа изврши воздушни напади врз градот Лавов н

publish мај 4, 2022 6484
Саздов: Саемот на книга се отвора вечерва, а фокусот е на младите – со читање се станува подобар човек

Денеска се отвора Семот на книгата, неговото 34. издание, а возбудата годинава е поголема оти по две пандемиски години кога издавачите требаше

publish мај 3, 2022 6787
Андоновиќ: Раскол помеѓу Кремљ и руските генерали? – По Шојгу, мистерии и за исчезнувањето на генералот Герасимов

Дека руските војници не напредуваат според првичните планови во Украина, докажува и фактот што Владимир Путин неодамна назначи нов генерал к

publish мај 3, 2022 6684
Андоновиќ: Ракетиран Киев но, главниот руски стратешки фокус и натаму останува Донбас

Шеесет и пети ден од почетокот на руската инвазија врз Украина.Руските сили трети ден по ред го ракетираат Киев, кој изминатте месец дена беше

publish април 29, 2022 6809
Мојсова-Чепишевска: Бугарски научници се’ уште приватно доаѓаат на Семинарот за македонски јазик

Во пресрет на 5 мај, денот на македонскиот јазик, Весна Мојсова-Чепишевска, директорка на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литератур

publish април 28, 2022 6719
Андоновиќ: Декомунизација и дерусификација наспорти денацификација и демилитаризација

Градските власти во Киев започнаа со одстранување на споменици од советската ера, однсно споменици кои го симболизираат руско украинското пр

publish април 28, 2022 6504
“Емотивен талог” – за најдлабокото човечко, нова книга од Ана Јовковска

На 28 април (четврток), со почеток од 19 часот, во Клуб-ресторанот на МКЦ ќе се одржи промоција на новата книга на Ана Јовковска, „Емотивен талог“

publish април 27, 2022 6495
Андоновиќ: Воена и гасна офанзива на Русија

Шеесет и третиот ден од војната во Украина. Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Русија се обидува да ја дестабилизира сит

publish април 27, 2022 6365

Ивана М. Лазаревиќ Favorite Videos

Ивана М. Лазаревиќ have not any favourite Video yet!

Followers

Following