Author
0

Ивана М. Лазаревиќ

Join Date : January 17, 2020

About Ивана М. Лазаревиќ

Ивана М. Лазаревиќ  Videos

Разовор со Бајрам Реџепи: Како Македонија ќе ја премости енергетската криза

Сите сме во неизвесност од енергетската состојба, а и сите надежи ни се упатени кон тоа дали и накаков начин ќе се реши оваа енергетска криза ш

publish јуни 6, 2022 7436
Лавров ја откажува посетата на Белград

Денеска е 103 ден од почетокот на руската воена инвазија врз Украина. Борбите се концентрирани претежно во донбаскиот регион каде двете страни

publish јуни 6, 2022 6672
Поповски: Никој како Бугарија не ја турка Македонија во прегратките на Србија и Русија

„Дали Македонија премногу му веруваше на Кирил Петков?“ е насловот на викенд колумната на колумнистот Љупчо Поповски кој за Утрински брифин

publish јуни 6, 2022 6466
Андоновиќ: Блокадата на посетата на Лавров е спас за Србија?

Денеска е 103 ден од почетокот на руската воена инвазија врз Украина. Борбите се концентрирани претежно во донбаскиот регион каде двете страни

publish јуни 6, 2022 6346
Ивановска: Партиски луѓе во државна администрација не треба, се претерува со таа политичка агенда при вработувањата

Влегуваме во политичка фаза во државата кога станува извесно дека нашето напредување кон ЕУ ќе продолжи да биде блокирано. Европската интегр

publish јуни 6, 2022 6671
Атовска од Украина: Русите најавија дека нема да го напаѓаат Киев, ама го нападнаа

Нови експлозии во украинската престолнина Киев иако Русија најави дека повеќе нема да го гаѓа овој град. Синоќа имаше испукано седум ракети к

publish јуни 6, 2022 6448
Андоновиќ: 100 дена војна во Украина – Каде згрешија Русите, а каде Украинците во досегшните борби?

Руско-украинската војна влезе во 100-тиот ден. Гледајќи го изминатиот период, ниту руската армија успеа брзо да ја освои Украина, ниту Украинцит

publish јуни 3, 2022 6710
Македнонскиот омбудсман Андоновски брифиран за воените злосторства – Понуди правна помош и поддршка во барањето одговорност

Заменикот народен правобранител Јован Андоновски денеска во посета на Украина се сретна со својата украинска колешка Ирина Сивитска со која

publish јуни 2, 2022 7482
Црвенковска: Новото издание на “Бушава азбука” побудува огромен интерес

Kултната книга за деца „Бушава азбука“ од Горан Стефановски и Душан Петричиќ го доживеа своето реиздание, во рамки на едицијата за деца и мла

publish јуни 2, 2022 6710
Андоновиќ: Клучни битки за освојување на Донбас – Русите напредуваат, но исцрпувачкото темпо ги соочува со недостиг на навремено воено засилување

Деведесет и осми ден од руската воена инвазија на Украина. Руската операција во северниот дел на Доњецк во источна Украина напредува, руската

publish јуни 2, 2022 6505
Бочварски: Битна е инфраструктурата за поврзување со соседите, а за тоа на располагање ни стојат европски фондови

Пред почетокот на туристичката сезона повторно станува актуелна состојбата со патиштата низ државата. Магистралниот пат Кичево – Охрид е

publish јуни 1, 2022 7450
Андоновиќ: Продолжува борбата за доминација меѓу САД и Русија – Бајден испрати проектили во Украина кои ќе го сменат текот на војната!

Иако првично вети дека нема Претседателот Џо Бајден најави дека САД сепак ќе испратат понапредни ракетни системи во Украина за да и помогнат

publish јуни 1, 2022 6360

Ивана М. Лазаревиќ Favorite Videos

Ивана М. Лазаревиќ have not any favourite Video yet!

Followers

Following