Author
0

Ивана М. Лазаревиќ

Join Date : January 17, 2020

About Ивана М. Лазаревиќ

Ивана М. Лазаревиќ  Videos

Тихомир Топузовски: Постхуманизмот е во фокусот на најновиот број на списанието „Големото стакло“ на МСУ

За најновиот број на списанието за современа уметност, култура и теорија „Големото стакло“ во „Утрински брифинг“ зборуваше главниот уредн

publish февруари 6, 2020 1166
Ана Василевска: Ни треба повеќе филмска писменост за да го разбереме „Медена земја“

Како што ни е потребна медиумска писменост за да ги разликуваме лажните од вистинските вести, исто толку ни е потребна и поголема филмска писм

publish февруари 5, 2020 973
Шовљански за УБ: Српските власти не етикетираат како „странски платеници“ оти не им се допаѓаат темите поврзани со нив

Од самиот почеток на емитувањето на програмата на Н1, новинарите се изложени на напади и притисок.  Поинаку се третират од страна на српскит

publish февруари 5, 2020 1908
Андоновиќ: Суетниот Трамп се одмазди, Пелоси демонстрираше фрустрација од навредата

Новинарот Дејан Андоновиќ во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ ги коментираше настаните околу обраќањето на Трамп пред американскио

publish февруари 5, 2020 1169
Адријан Муча во „Скопски агол“: На местото на депонијата во Карпош 4 ќе се гради трет дел на Градски парк

Во линковско јавување на „Утрински брифиниг“ во „Скопски агол“ новинарката Елизабета Д. Спасеновска разговараше со директорот на ЈП „Парк

publish февруари 5, 2020 2373
Андоновиќ: Србите во Влада која не ја подржуваат – задолжителен воен рок во Косово и тужба за геноцид

Официјален Белград ова го оцени како неприфатливо и нереално. Според српските власти, никаде во светот не се видело ,,Џелатот да ја тужи жртват

publish февруари 4, 2020 971
Биба Додева: Целта на здружението „Борка“ е да ги едуцира граѓаните
Додева: Национална стратегија за борба со ракот, не за во фиока туку за конкретни резултати

Целта на здружението „Борка“ е да ги едуцира граѓаните дека ракот е излечива болест. Министерството за здравство е отворена институција со к

publish февруари 4, 2020 3681
Владимир Ангелов за „Медена земја“
Владимир Ангелов: Моите прогнози за „Медена земја“ се 2:0 за нас

Директорот на Кинотеката на Северна Македонија, Владимир Ангелов, прогнозира дека филмот „Медена земја“ ќе ги освои двете награди „Оскар“

publish февруари 4, 2020 1813
Андоновиќ: Започнува демократската номинација – Берни Сандерс сериозен ривал на Бајден

Најсериозни кандидати за освојување на номинацијата за кандидат за претседателските избори кај демократите се поранешниот потпретседател в

publish февруари 3, 2020 3864
Лончар-Велкова
Лончар-Велкова: Ни недостига култура и едукација за одржлива потрошувачка

Европската правна рамка е во голема мера имплементирана во Македонија. Сепак кога се работи за заштита на животната средина преку потрошувач

publish февруари 3, 2020 1529
Јовковска за „Булимично читање“ низ социјалните мрежи и ефектот врз книгата
Ана Јовковска: „Булимичното читање“ на социјалните мрежи ги изеде книгите

„Сакам значи постојам“ е третата по ред книга на Ана Јовковска, која ќе биде промовирана во среда (5 февруари). Таа вели дека нејзината нова кн

publish февруари 3, 2020 1886
Андоновиќ: Велика Британија станува „независна“ држава

Велика Британија е една од 12-те земји основачи на Европската унија и со нејзиното истапување покрај финансиска прави и сериозно рушење на авт

publish јануари 31, 2020 3895

Ивана М. Лазаревиќ Favorite Videos

Ивана М. Лазаревиќ have not any favourite Video yet!

Followers

Following