Author
0

Ивана М. Лазаревиќ

Join Date : January 17, 2020

About Ивана М. Лазаревиќ

Ивана М. Лазаревиќ  Videos

🎥 Богоев: Адреналинскиот парк е готов, до крајот на мандатот во Карпош ќе има 100.000 м2 зеленило

Адреналинскиот парк во Карпош, се чекаат формалности за да се пушти во употреба, некаде до крајот на летото се очекува да биде во функција на г

publish јули 31, 2020 299
🎥 Андоновиќ: Руската паравојска „ Вагнер Група“ го руши Лукашенко!

Вагнер групата беше ангажирана во Сирија, Судан, Венецуела и Украина, каде се бореше за руските државни интереси но никогаш не беше сметана ка

publish јули 31, 2020 11406
🎥 Туристичките работници се уште очекуваат реакција од Владата, по вчерашниот мирен протест

Ана Марија Алексова, еден од организаторите на вчерашниот мирен протест на туристичките работници, денеска во Утрински брифинг ги објасни ба

publish јули 30, 2020 522
🎥 Андоновиќ: Ѓукановиќ ги обвини Москва и Белград дека ја користат СПЦ како последен адут за остварување на руското влијание на Балканот

И покрај најавите , Црна гора не треба да размислува за одлагање на изборите, изјави црногорскиот претсдател Мило Ѓукановиќ . Оваа изјава Ѓука

publish јули 30, 2020 10940
🎥 Андоновиќ: На претседателските избори во Белорусија ,Лукашенко најверојатно единствен кандидат

Во Белорусија за 9 август се закажани редовни престедателски избори на кои9 судејки спроед досегашните случувања , единствен кадндиат најверо

publish јули 29, 2020 10902
🎥 Од Скопје до Крушево на коњ ќе јаваат 18 коњаници, во чест на најголемиот национален празник Илинден

Осумнаесет коњаници денеска од Горно Лисиче тргнаа на пат кон Крушево. Таму се очекува да пристигнат на 2ри август, каде што ќе се поклонат на б

publish јули 28, 2020 270
🎥 Андоновиќ: Сто дена до нај неизвесните престедателски избори во историјата на САД

Рејтингот на демокртаскиот кандидат за престедател на САД Џо Бајден е за 8 проценти повисок во однос на неговиот републикански опонент и акту

publish јули 28, 2020 171
🎥 Катастрофалниот земјотрес кој го сруши Скопје, се уште буди тажни спомени кај преживеаните

Богданка Пирганоска, е жив сведок на катастрофалниот земјотрес кој на 26 јули во 1963 го разруши Скопје, и одзеде 1.070 животи. Во Утрински брифинг т

publish јули 27, 2020 11334
🎥 Андоновиќ: Зачестените анкети на јавното мислење креираат се поизвесен пораз на Трамп

На точно 100 дена пред претседателските избори во ноември повеќето Американци сметаат дека САД одат во погрешен правец, отколку во било кој мом

publish јули 27, 2020 10787
🎥 Радоњиќ: Асоцијацијата на архитекти нема да преговара на јавна расправа за изградбата на Шпанските скали и споменикот на Мајка Тереза

Ана Радоњиќ од Асоцијацијата на архитекти на Македонија денеска во Скопски агол на Утрински брифинг потврди дека ниту таа, ниту останатите ар

publish јули 24, 2020 11170
🎥 Противниците на ДУП-от се без аргументи, “не ми се допаѓа” не е причина да не се донесе ДУП

Во општина Центар вчера се одржа презентација на Деталниот урбанистички план за мал ринг. Донесувањето на планот предизвика интерес и против

publish јули 23, 2020 127
🎥 Андоновиќ: Кина и Сад во дипломатска војна или обид на Трамп да го подигне намалениот рејтинг?

Kинеската Амбасада во Вашингтон примила смртни закани и предупредувања дека има постваена бомба за што ја обвини американската администраци

publish јули 23, 2020 116

Ивана М. Лазаревиќ Favorite Videos

Ивана М. Лазаревиќ have not any favourite Video yet!

Followers

Following