Author
0

Дамјан Варошлија

Join Date : December 16, 2019

About Дамјан Варошлија

Дамјан Варошлија  Videos

🎥📞 Ставовите на Мицкоски, случајот Боговиње, кривични за газдите „ескиватори“, активација на метлата во СДСМ – разговор со премиерот Спасовски

Разговор во Утрински брифинг со премиерот на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски Мицковски најавува можни избори наесен -Изборит

publish јули 31, 2020 215
🎥 Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални при

publish јули 31, 2020 11178
🎥📞 Стојанова: Строги здравствени протоколи на овогодинешното „Охридско лето“

Настапите на уметниците ќе се одржуваат на Античкиот театар, предворјето на Св.Софија и Долни Сарај под строги здравствени протоколи. Огранич

publish јули 31, 2020 11003
🎥📞 Д-р Митов: Вакцината не е извадена како зајак од шеширот на магионичар – туку е еден многу сериозен процес од најмалку 6 месеци

До пред неколку недели се поставуваше прашање дали ќе имаме вакцина, но сега таа неизвесност веќе ја нема. Според СЗО над 140 кандидати за вакци

publish јули 31, 2020 11312
Следува период на исклучително топло време, но и дожд, грмежи и ветер – Славчо со деталите

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и понатаму МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од сев

publish јули 31, 2020 366
🎥 ЕУ за аграрот многу, Северна Македонија одвај користи 50 насто

Завршуваме недела во која ќе се заврши еден голе и значен прокет што на одреден начин е тест за македонските капацитетит и институционални и о

publish јули 30, 2020 11315
🎥📞 Кој ќе го има последниот збор за Универзална – Гостин во УБ Никола Наумовски, шеф на кабинетот на градоначалникот Шилегов

-Сегашната „бука“ во јавноста, односно учеството на јавноста во овој процес е нешто што досега сме го немале иако многу слични објекти и згра

publish јули 30, 2020 11348
🎥 Пеце Суперхикс: Поради константен, испланиран и стратешки увоз на шунд и кич ни се случува она што ни се случува – нашите артисти да не бидат презентирани преку медиумите

„Ние како држава назадуваме последнава декада а причината е едноставна – има еден магичен круг образование – медиуми – национален се

publish јули 30, 2020 11258
🎥📞 Започнува со снимање долгометражниот филм, психолошката драма „Преекспонирано“

Режисерката Елеонора Венинова на крајот на неделава во Скопје и во Охрид ќе почне да го снима својот прв долгометражен филм „Преекспонирано

publish јули 30, 2020 10216
🎥📞 Д-р Артан Лимани: Нема издржлив економски развој се додека не направиме нешто да го подобриме целокупниот образовен систем

Нашиот политички систем потпадна под политичко влијание во деведесетитте и со тоа застана како и сите елементи во нашето општество. Нема да и

publish јули 30, 2020 10967
Екстремно високи температури во земјава – мало освежување во недела – Славчо со деталите

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец додека максималните дневни темп

publish јули 30, 2020 118
🎥 Гаши: Ако ДУИ не успеат со „премиер Албанец“ треба да отстапат и ние како Алијанса и Алтернатива да започнеме преговори

-Се навестуваше и се очекуваше дека ќе биде мала разликата на освоени пратеници и во македонскиот и во албанскиот блок. Но највеќе сами од себе

publish јули 29, 2020 11243

Дамјан Варошлија Favorite Videos

Дамјан Варошлија have not any favourite Video yet!

Followers

Following