Антоновски: Направивме реформи, МИА работи според сите новинарски стандарди

You must need to login..!

Опис

– Задоволни сме од она што го направивме во овие две и пол години. Направивме реформа во квалитет и во квантитет. Оставени сме да работиме според новинарските стандарди и тоа мене многу ме радува и одговора.

– Имав сериозен проблем да го наметнам новиот концепт на работа, а тоа е дека веста повеќе не е само текст и слика. Мислам дека успеав во тоа. МИА го има најавувано тој видео сервис во последните 10 години но никогаш не го направиле. Ние за прв пат сега го поставивме тој систем“, изјави за Утрински брифинг првиот човек на МИА, Драган Антоновски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four × three =