Ангеловска за УБ: Со транспарентноста овозможивме граѓаните да можат да следат каде се троши секој денар

You must need to login..!

Опис

Откако сум дојдена на фунцијата вратите за јавноста се значително отворени. Граѓаните треба да знаат каде оди секој денар. Ги отворивме за преглед и капиталните расходи за да се следи кој буџетски корисник колку реализирал и подогтвувавме нов портал наменет за транспарентност на јавниот долг, односно граѓаните ќе можат да гледаат кога доспеваат стари обврски, кога се раздолжуваме, кога се задолжуваме, изјави во Утрински брифинг, министерката за финансии Нина Ангеловска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nine − 5 =