Актерите Игор Ангелов и Игор Стојчевски: Тајната на успехот на „Преспав“ е нејзиниот квалитет

You must need to login..!

Опис

– Се покажа дека публиката е желна за квалитетна македонска играна серија и на тоа се должи и нејзината голема гледаност, велат за УБ, актерите од „Преспав“, Игор Ангелов и Игор Стојчевски. Тие открија дека четвртата сезона на серијата завршува без расплет и можно е да се снима и нова, петта сезона на серијата.

„Досега снмивме 100 епизоди, се покажа дека публиката е гладна за македонски производ, екипата е уиграна, а гледачите коментираат дека се’ повеќе уживаат во епизодите“. Тие велат дека своите ликови ( Коста и Тони) ги граделе и врз основа на вистински ликови.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 − fifteen =