🎥 Шкриељ: Нашата агенда е продолжување на реформите

You must need to login..!

Опис

Нашата агенда е продолжување на реформите кои ги започнавме. Од грижа за децата, до зголемување на платите, подобар живот за младите и секако пензионерите.

-Реформите кои ние во секторот труд и социјала ги донесовме влијаеа на менување на животот на најранливите, изјави за Утрински брифинг Санела Шкриељ од коалицијата „Можеме“.

-Имаме над 600 лица кои биле во системот на социјална заштита а сега се вработени. Единствен излез од сиромаштијата е вработувањето. Ние субвенционираме вработувања, резултатите се охрабрувачки и продолжуваме на патот на социјалната реформа, вели Шкриељ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

16 − two =