🎥 📞 Јанкоски: И годинава во Вевчани очекуваме голем број на туристи

You must need to login..!

Опис

Општина Вевчани е најмала по површина, но многу силна по во духот. До сега нема прекршувања на полицискиот час, мерките се почитуваат. Во моментов нема заразени од КОВИД-19, изјави за Утрински брифинг, градоначалникот на Вевчани Сашо Јанкоски.

Во моментов градиме прочистителна станица, патишта итн. Практично сме едно големо градилиште. Општината нема многу бенефит од туризмот, но затоа граѓаните имаат. Очекуваме и година голем број на гости, бидејќи туризам во мали групи нам ни одговара, вели Јанкоски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 − 2 =