🎥 Скопски агол: Фитнес инструктори со онлајн вежби ги мотивираат граѓаните да вежбаат

You must need to login..!

Опис

Фитнес инструкторот и дипломиран професор по физичко образование, Даниел Трбогазов, денеска во Скопски агол зборуваше за онлајн вежбањето во услови кога се затворени фитнес центрите. Тој со уште осуммина други тренери од различни области од 13 мај секој ден се застапени во нашите домови преку фејсбук страната на Град Скопје, преку која се емитуваат вежбите.

Вежбите се едноставни, не бараат голем простор, доволни се 2 метри квадратни и можат да се практикуваат во домашни услови. Сепак, морам да нагласам дека овие вежби не се за обликување на телото, туку за одржување форма, објасни Трбогазов. Тој додаде дека онлајн вежбите се во организација на Град Скопје, и истите ќе траат додека трае и вонредната состојба.

Вежбите граѓаните заедно со нас можат да ги практикуваат секој ден во 19 часот, и репризно следниот ден во утринските часови. Но, доколку нешто пропуштат, вежбите секогаш можат да ги најдат во архива, рече Даниел.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × 2 =