? Андоновиќ: Сто дена до нај неизвесните престедателски избори во историјата на САД

You must need to login..!

Опис

Рејтингот на демокртаскиот кандидат за престедател на САД Џо Бајден е за 8 проценти повисок во однос на неговиот републикански опонент и актуелен претседател Доналд терампм, покажуваат најновите анкети.

Сепак и покрај благото водство, ниту еден од кандидатите засега нема некоја голема предноост во однос на својот политички ривал. Трамп во свој стил, и прекунему препознатливите постапки брзо го качува и брзо го губи рејтингот меѓу гласачи, што само навестува дека исходот од овие претседателски избори ќе бидат неизвесни до последен момент.

Следува повеќе од разговорот со Дејан Андоновиќ:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

two × one =