🎥📞Сулејман од ЗНМ: Бавноста на надлежните органи како да ги охрабрува насилниците да продолжат да се закануваат

You must need to login..!

Опис

Во првата фаза од скринингот беа опфатени новинарите и медиумските работници кои работат во весниците, во телевизиите, односно медиумите со поголеми редакции. Во првата фаза беа тестирани 600 луѓе од кои околу 5% резултираа како позитивни, односно со зголемен број на анти тела кои беа повикани да направат ПЦР тест.

Деновиве е започната втората фаза од скринингот која опфаќа работници од он-лајн медиуми како и новинари од другите градови во државата, изјави за Утрински брифинг Дениз Сулејман од ЗНМ.

Околу заканите кои што новинарите се почесто ги добиваат на социјалните мрежи Сулејман вели дека ЗНМ подолго време соработува со МВР и ЈО.

-Мое видување е дека бавноста на институциите во спроведување на законите како да ги охрабрува насилниците да продолжат да се закануваат.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nineteen − seventeen =