?? Саздов од Tandem paragliding: Слободата на воздухот е она што луѓето ги тера највеќе да пробаат параглајдинг

You must need to login..!

Опис

До минатата година 90% муштерии ни беа странци, што значи дека многу е паднато летањето откако пандемијата зема светски замав, изјави во Утрински брифинг Борис Саздов, Tandem paragliding.

70% од патниците доаѓаат со страв кој веднаш се губи. Слободата во воздухот е она што ги мами највеќе. Летањето е 99.9% безбедно.

Јас 30 години летам, лиценцирани пилоти го прават тоа и најбитно е на патниците да им влееме доверба и после е се полесно, вели Саздов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

fourteen − fourteen =