🎥 Деркоски: Апсолутни невистини се информациите за броење на гласовите од вчерашното гласање

You must need to login..!

Опис

Гласањето вчера помина одлично без никаков проблем. Одличен почеток за овој изборен процес. Денеска избирачките одбори нема да носат заштитна опрема – скафандери, односно, бидејќи се работи за лица кои се третираат како болни и изнемоштени – повозразни лица, како и затворениците, ќе носат само маски и ракавици, изјави за Утрински брифинг претседателот на ДИК, Оливер Деркоски.

-Граѓаните видоа и вчера, а ќе видат и денес дека преземени се сите безбедносни протоколи.

-Нема никакво броење на гласовите од вчерашниот ден. Сите оние шпекулации кои се појавија на социјалните мрежи се чисти шпекулациии и невистини, додаде Деркоски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × three =