Џафери: Сите да придонесеме за фер и демократски избори

image

You must need to login..!

Опис

Претседателот на Собранието Талат Џафери во денешната изјава за медиумите по повод потпишувањето на Решението за распишување на предвремени избори за пратеници во Собранието на Република Северна Македонија апелираше до сите, до денот на изборите, да бидат на висина на својата задача со цел чесни и фер избори.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 × 2 =