Џафери за УБ: Собранието мора да се осамостои по сите аспекти

You must need to login..!

Опис

Собранието мора да се осамостои по сите аспекти. Една од тие работи е и да се направи собраниски канал, односно собраниско телевизиско студио.

This image has an empty alt attribute; its file name is download-2021-02-01T105605.396-1-1024x576.jpg

Собранието со тоа ќе може да произведува сопствена програма која ќе ја дистрибуира преку националната телевизија и со тоа ќе овозможи директно вклучување и на граѓаните и на медиумите во зависност од интерсната сфера, изјави за Собраниски брифинг на Утрински брифинг, претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 + six =