Ќе поскапи ли јавниот превоз?

You must need to login..!

Опис

Ценовниот шок предизвикан како резултат на високиот раст на цената на енергенсите веќе се одразува на секое поле на живеење.

Земјава веќе е зафатена од бранот на поскапувања, а на граѓаните им остануваат се помалку средства за да го поминат месецот.

Градскиот превоз за сега се уште останува на истите цени на билетите за возење но со оглед дека и во наредниот период се очекува растечки тренд на цените на горивата се поставува прашањето дали и оваа услуга ќе стане поскапа.

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со директорот на претпријатието „Слобода превоз“, Ленин Јовановски.

Разговорот погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × 3 =