Љупчо Папазов, канд. за град. – ВМРО : Досегашниот градоначалник не се справи со ковид-кризата и пожарите

You must need to login..!

Опис

Во Кочани има само двајца кандидати – од Љупчо Папазов од ВМРО-ДПМНЕ и актуелниот градоначалник од СДСМ Николчо Илиев.

-Кочани заслужува да биде пристојно место за живеење каде што младите ќе сакаат да останат. Во мојата програма зборуваме за цел пакет мерки кои ја засегаат општината за кои очекуваме дека граѓаните ќе ги препознаат тие проекти. Пред сѐ станува збор за решавање на сообраќајниот метеж оти Кочани се соочува со сообраќајна гужва и планираме нов јужен влез од патот А3 за да ја решиме брзината на влез и излез во градот. Планираме и изградба на катка гаража според ДУП и ќе го унапредиме паркингот во центарот на градот. Освен тоа планираме уредување на корита на реките, поради симнување на нивото на подземните води за да се спречи поплавување како и за да добијат урбан лик. Ќе го уредиме и паркот Локубија да стане сврталиште и место за уживање на граѓаните, вели за Утрински брифинг Љупчо Папазов кандидат за градоначалник на Кочани од ВМРО-ДПМНЕ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

sixteen − one =