ЈП Водовод: Ќе штедиме струја, но вода ќе има за сите

You must need to login..!

Опис

Енергетската криза покрај домаќинствата го засегна секој сектор во земјава? Во вакви околности најважна е општествената одговорност односно рационалноста во користењето и избегнување на непотребната потрошувачка.

Таков пример е ЈП Водовод и канализација кои пред неколку дена донесоа интерна одлука за оптимизирање на потрошувачката на електрична енергија.

Но се поставува прашањето што тоа ќе значи и дали ќе се одрази врз квалитетот на услугата?

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со Жарко Ивановиќ, раководител на сектор експлоатација и одржување на капацитетите во јавното претпријатие Водовод.

Разговорот погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × 3 =