Јосифовски за УБ: Вишокот храна да заврши кај гладните

You must need to login..!

Опис

Систем со цел вишокот храна, кој сè уште е во добра состојба и e безбеден за употреба, да не заврши во депониите туку кај гладните.

Мисијата на Асоцијацијата е да овозможи одржлив систем за правилно управување со отпадот, изјави за Утрински брифинг, Баже Јосифовски од Ајде Македонија / Сите сити .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 − 5 =