Јованчев: Се надевам дека од средбата Мицкоски – Заев ќе бидат понудени решенија за излез од кризната ситуација

You must need to login..!

Опис

Точна е информацијата дека денеска ќе се одржи лидерската средба иницирана од претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Хрисатијан Мицкоски во клубот на пратениците, а како информација за гледачите и за вас, вакви лидерски средби претседателот на ВМРО – ДПМНЕ имаше иницирано во повеќе наврати.

Минатата година уште на почетокот на кризата со пандемијата во Република Македонија со ковид 19 баравме лидерска средба, а ВМРО – ДПМНЕ понуди законски решенија со кои што би се надминала оваа здравствена криза но имавме понудено и економски решенија за справување со економските последици. Лидерска средба беше иницирана и кон крајот на ноември – почетокот на декември во оној момент кога нашиот источен сосед почна со блокади на нашоте евроинтегративни процеси.

За исходот од денешната средба најдобро е да почекаме истата таа да заврши, но се надевам дека од страна на нашиот лидер ќе бидат понудени решенија кои што ќе понудат излез од економската и здравствената криза односно законски решенија кои ќе бидат од интерес на граѓаните, вели за УБ пратеникот од редовите на ВМРО – ДПМНЕ Зоранчо Јованчев.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × one =