Јованчевски за УБ: Во три дена на едно место – музика, книжевност, филм, театар

You must need to login..!

Опис

Во три дена на едно место – музика, книжевност, филм, театар. Ние произлегуваме од доменот на издаваштвото и стожерен ни е тој мал јануарски саем на книгата, меѓутоа околу него сакаме да ги врземе тие групи публика или луѓе од културата којшто се зачипчени или следат само одредени тенденции од културата. Да речеме одат само на филм, се држат строго за литература или до концерти. Овие две минати изданија скромно, но успешно, ја постигнаа таа цел да ја пресечат оваа публика, а се разбира уште поважно да ги пресечат и интересите на авторите што дејствуваат во различните домени, изјави за Утрински брифинг, Андреј Јованчевски – Арт ареа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

fourteen + five =