Јовановски: Тетовчани мора да разберат дека ова што се прави е за нивно добро

You must need to login..!

Опис

Тетово е прилично испразнет и ќе треба два-три дена за сопствениците на кафулиња, ресторани па и сите граѓани да разберат дека се овба што се прави е за нивно добро.

Улиците сега се празни, превозот е редуциран.

Има казни и затворени објекти заради непочитување на препораките. Она што се случува во останатиот дел од земјата важи за Тетово, изјави во Утрински брифинг новинарот Зоран Јовановски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eighteen + eighteen =