? ? Јовановска: Старо Нагоричане и неговите жители во целост ги почитуваат мерките од Владата

You must need to login..!

Опис

Старо Нагорочине, имајќи предвид дека се наошаме многу блиску до Куманово, успешно се справува со Коронавирусот, изјави за Утрински брифинг, градоначалничката на Старо Нагоричане, Жаклина Јовановска.

Земјоделците ги почитуваат уредбите. Од тој аспект немаме прекршување на мерките. Граѓаните сериозно си ги сфаќаат мерките и до сега немаме ниту едно прекршување на полицискиот час, изјави Јовановска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 − 4 =