Јанкуловска: 2022 ќе биде клучна за филмската индустрија во време на пандемија

You must need to login..!

Опис

2021 година почна лошо исто како и за многу индустрии, но од јуни месец наваму, како што почнаа новите филмови да излегуваат, малку ја подигнаа кино-индустријата кај нас како и секаде во светот, изјави за Утрински брифинг, Билјана Јанкуловска од Cineplexx.

-„Џејмс Бонд“ сега сега е најпосетениот филм, но имаме уште два дена за „Спајдермен“ да го помине, затоа што тој филм направи нешто неочекувано, во време на пандемија е најгледан, додека „Брзи и луди“ оди кон тоа да биде најуспешен филм на „Сони“ групацијата на сите времиња.

-Не смееме да го заборавиме „Тома“ кој исто направи бум. „Матрикс“ исто така е еден од погледаните филмови за оваа година, додаде Јанкуловска.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 + ten =