Јанкоски: Вевчанци се дисциплинирани и се придржуваат кон мерките

You must need to login..!

Опис

Вевчанци се придружуваат на мерките од Владата. Општината добро се справува сега за сега со КОВИД-19. Ја следиме состојбата, оформен е Кризниот штаб. Работиме со скратено работно време, примаме само неодложни предмети, изјави за Утрински брифинг, Сашо Јанкоски, градоначалник на Вевчани.

По задолжение на Централниот кризен штаб секојдневно ги дезинфицираме улиците, јавните простори. Најголем акцент ставаме во и околу Здравствениот дом, вели Јанковски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eight − 6 =