Јанева: Имавме одлична тура по изложбите, многу посетители дознаа за иницијативата од Утрински брифинг

You must need to login..!

Опис

– Сѐ уште сум под импресии од саботаната прошетка на „Најново нормално“. Доказ е дека сте моќни како медиум. Имавме еден прекрасен празник на 13 ноември и значајната изложба во Музејот на современата уметност, изјави за Утрински брифинг Бојана Јанева

-Немам намера да застанувам, ова е прв пат, подарок од мене за Скопје, за граѓаните, за сите кои живеат тука.

-Јас велам дека и само еден човек да создаде навика да оди во музеите и сам да посетува за мене ќе биде успех, бидејќ мислам дека на сите ни е потребна малку одмор од секојдневнотио брзање и грижи за нашиот живот.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × 2 =