Јакуповиќ: Доколку немаш кој да те турне големите идеи остануваат неостварени

image

You must need to login..!

Опис

Огромна благодарност за целата сценска, уметничка, театарска екипа. Како никогаш до сега, сведок сум на една сплотенст и твориме најдобро што можеме.

Претставата, „Оркестар Титаник“ говори за пет карактери кои потиснати од системот стануваат бездомници на железничка станица.

Сакаме да кажеме дека тешко е на овој свет да останеш неисчезнат. Доколку немаш кој да те турне големите идеи остануваат неостварени, изјави Един Јакуповиќ , актер.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty − 16 =