Георгиевски: Планот од УНЕСКО не е завршен, уште 30-тина објекти ќе се рушат, а ќе има нови плажи

You must need to login..!

Опис

Кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ, актуелен на функцијата, Константин Георгиесвки, во денешниот изборен караван на Утрински Брифинг од Охрид, соопшти кои се столбовите на неговата програма која ја ветува пред охриѓани. Како што рече, спроведувањето на започнатиот план од УНЕСКО и создавањето на нови плажи се негов приоритет ако добие нов мандат.

Меѓу другото, тој потенцираше дека ќе се ревитализира реонот Студенчишко блато со туристички одржливи компоненти, како и старата чаршија во градот.

Целиот разговор погледенте го видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

1 + 18 =