Ѓавочанова: Мицкоски само опструира – за македонскиот идентитет и јазик не се преговара

You must need to login..!

Опис

Во изминатиот поериод ние сме сведоци дека ВМРО – ДПМНЕ единствено што правеше се блокади, деструкции, опструирања едноставно на се што е во корист на граѓаните и на државата. Сметам дека на граѓаните веќе јасно им е како бел ден дека Мицкоски работи контра македонските интереси и на штета на државата. Искрено од ова ВМРО – ДПМНЕ, денешново, и не очекувам ништо друго освен да ги руши сите тие силни напори кои што овие денови сме сведоци дека се вложуваат на сите можни нивоа за да се дојде до таа прва меѓувладина конференција односно на некој начин да се одглави тој блокиран процес на нашиот пат кон ЕУ. Веќе повеќе пати е потенцирано дека нашиот став е јасен но еве ќе повторам уште еднаш за македонскиот јазик и идентитет ниту некогаш се преговарало ниту ќе се преговара изјави за УБ пратеничката од редовите на СДСМ, Драгица Ѓавочанова.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

fifteen + 20 =