Шубара: НИКОБ е секогаш спремен за интервенција – со нашата логистика и претходно смислен план функционираме беспрекорно

You must need to login..!

Опис

-Патролно обезбедување, односно мобилно обезбедување функционира на терен по претходно дадена дојава од нашите клиенти и се насочува од оперативен центар преку најсофистицирани уреди за конекција, навигација и навремено пристигнување на пријавите , изјави за Утрински брифинг Љубомир Шубара, вработен во патролно обезбедување НИКОБ.

-Случајот со УниБанка е добар пример за тоа како ние функционираме. Ние добивме дојава за вооружен грабеж од нашиот Национален оперативен центар. Функционираме со најсофистицираните ситеми кои моментално што постојат на пазарот. Имаме интегрирани таблет уреди во нашите возила, кои на сама дојава реагираме.

-Дојавата за УниБанка интервенцијата траеше помалку од 1 минута. Располагаме со 90 патроли во Македонија, покринеи се сите градови и од нив 20 се на ниво на Град СКопје, вели Шубара.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 + 7 =