Шиковска: Граѓаните се повеќе се охрабруваат да пријават корупција

You must need to login..!

Опис

Денеска Комисијата за политички систем ќе расправа и ќе дискутира во однос на извештајот на Државната комисија за спречување на корупцијата каде што ќе видиме што содржи тој извештај за 2020 година и врз основа на тие анализи, показатели ќе дискутираме се со цел да видиме како понатаму може да се поддржат и да се носат евентуално нови закони во однос на поефикасно, поефективно работење на оваа комисија.

Комисијата активно работи, она што мене посебно ме радува граѓаните се повеќе и повеќе се охрабруваат да пријават активности и дејства кои посочуваат дела кои водат кон корупција и кон криминал изјави за УБ, Љатифе Шиковска пратеничка од редовите на СДСМ.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

one + 10 =