Шапов: Благодарност до бизнис заедницата која се покажа како општествено одговорна

You must need to login..!

Опис

Заразени и лица од КОВИД-19 немаме. Ги преземаме сите мерки за заштита, мерките од Владата се спроведуваат и почитуваат. Се надевам дека така и ќе остане, изјави за Утрински брифинг, градоначалникот на Богданци, Блаже Шапов.

Полицискиот час се почитува и луѓето се свесни од опасноста на Коронавирусот. Општината работи со намален капацитет. Сакам да дадам благодарност до бизнисмените кои се покажаат како општествено одговорни, вели Шапов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

fifteen − 8 =