Извештајот на ЕК: Сите за, Мицкоски против

You must need to login..!

Опис

Извештајот на Европската комисија за напредокот и реформите што Македонија ги прави на патот кон ЕУ за добивање датум за почеток на преговори беше една од темите на разговор во Седма сила на Утрински брифинг.

Заклучокот на експертите е дека добивме исклучително позитивен извештај.

Дали ваквиот однос кон Македонија и реформите е предност за добивање датум?

Гости во Седма сила со Љубиша Николовски беа новинарите Тамара Грнчаровска и Борјан Јовановски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

sixteen − 1 =