Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди, современо опремен и подготвен за користење

You must need to login..!

Опис

Гостин во Утрински брифинг беше менаџерот на компанијата Коузон, Зоран Кочовски. Иако на повеќето оваа компанија им е позната како лидер во посредување при вработување во бродските „Cruises“ компании сепак во Утрински брифинг со Кочоски поразговаравме околку најавите на компанијата за развивање и формирање на концептот Центар за противпожарна обука и спасување.

Имено изминатиот период компанијата во јавноста го претстави првиот наменски организиран полигон и едукативен центар за обука на пожарникари – спасители.

Разговорот со Кочоски погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

sixteen + thirteen =