Лозано со највисоко признание се врати од Белград

You must need to login..!

Опис

На манифестацијата Music Awards Ceremony 2020 во Белград имаше над 500 учесници. Тешка конкуренција. Влатко Лозановски ја освои наградата за најдобра поп-фолк нумера, за нумерата „Мајко“.

Победи во силна конкуренција, меѓу номинираните беа Тропико бенд, Наташа Беквалац, Антонија Шола, Илма Карахмет и Лексингтон бенд.
Можеби организациски не беше на најзавидно ниво, но сепак ова е втора ваква манифестација по ред.

Секако, морам да кажам дека постигнавме неверојатен успех. Буквално цел Белград, цела Србија се интересираше за Лозано, изјави Васко Спасовски, ПР на Влатко Лозановски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five + twenty =