🎥📞Цаноски: Нема мајтап и играње со КОВИД-19 – Ова е период кој ќе ја покаже вистинската подготвеност на Универзитетите

You must need to login..!

Опис

Живееме во време кога ја пригаќаме новата реалност – КОВИД-19. Но ние како Универзитет одамна се подготувавме за онлајн настава. Испитите на Универзитетот и наставата целосно, 100% оди он-лајн. Нема мајтап и играње со ова што се случува секаде во светот – Коронавирусот. Првенствено ни е битно здравјето на нашите студенти, изјави за Утрински брифинг Сефер Цаноски, Универзитет ФОН.

-Ова е време каде што сите треба да се трансферираме во друга насока. Перидов треба да расчисти многу дилеми – кој колку вреди од друг аспект. Имаме факултети, дел од нив, да ги оправдаме што не оддржуваат он – лајн настава, но има онакви кои што заради немањето на доволна волја на самите професори промени во начинот на образование нема, вели Цаноски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eighteen + ten =