Херојот од секојдневието – Жарко Пачемски: Кога си хуман душата ти е исполнета

You must need to login..!

Опис

Припадник на полицијата, волонтер, хуманитарец, сосед и сограѓанин – херој од секојдневието кој самоиницијативно, за време на карантинот доставува храна и лекови на оние на кои им било најпотребно. Еден од хероите од секојдневието во борбата против КОВИД-19 е Жарко Пачемски.

-Отприлика околу 70-80 луѓе во овој ковид период побараа помош, особено во периодот кога беше лок даунот во земјава.

Случајно видов едно семејство во едно село, каде што видов дека нивните дечиња немаат компјутер за да следат он лајн наслава. Јас со мои драги личности купив компјутер, отидовме, поклонивме.

Хуманата приказна на Пачемски погледнете ја во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × three =