Хајредини: Корупцијата е метастазирана и е присутна насекаде во државата – од доле па се до врвот

You must need to login..!

Опис

Шпекулациите излегоа, станува збор за кандидирање на градоначалник на Скопје, Албанец. Мене ме чуди и не можам да ја разберам изјавата на Заев, дека го бендисувало тоа што вака се размислувало во највисоките органи на тела на ДУИ и дека ќе оставел партијата да го соопшти ставот бидејќи тоа е нивна агенда, изјави во Утрински брифинг Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии и политички аналитичар.

Ваквите работи се лансираат се со цел да се создаде една димна завеса и да не се зборува за главните проблеми, не дали градоначалник ќе биде Македонец или Албанец, туку само да се прикрие податокот дека Заев би ги поддржил сите кандидати на ДУИ, кои пред 4 години ги нотираше како корумпирани личности, вели Хајредини и додава дека целта е да не се разговара за квалитетот на кандидатите.

Целата анализа погледнете ја во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

19 − 7 =