Хајди Елзесер, професионален концертен пијанист, за УБ ја отсвири „Песна за нежноста“

You must need to login..!

Опис

Имам повеќе време да се посветам на пијаното и да работам на репертоар за кој во нормални услови немам време. Во оваа ситуација позитивната страна е што барем можам да бидам на тој план активна. Хајди Елзесер, професионален концертен пијанист, за Утрински брифинг ја отсвири „Песна за нежноста“ од нашата композиторка и професорка Јана Андреевска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nineteen + 6 =