Харуни: Секој град во Македонија има боксерски талент, со упорна работа до неминовен успех

You must need to login..!

Опис

Да се создаде боскерски шампион во Македонија е тешка работа кога ќе се земат условите, финансииите. Но кога се има волја да се постигне успехот, тоа е лесна работа, изјави во Утрински брифинг боксерскиот тренер Насер Харуни.

Боксот во Македонија оди во нагорна линија Има добри тренери, добри деца кои сакаат да успеат. Секој град си има свој талент, некое дете кое го има шампионското во себе, со добар тренер, неуспехот е неминовен. Со пандемијата имаме проблеми, на ЕП бевме без припреми, додека другите држави тренираа, но сепак станавме бронзени во Европа.

Ардиан е голем работник, висок 186см, има 17 години и се издвојува од другите. Но најбитно е шт е голем работник и сме среќни што во Македонија го имаме. Со добра работа му предвидувам и светски резултати, вели Харуни.

Целиот разговор со Харуни погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 × 2 =