Халими: Молитвите во џамиите се прекинати, арачиновци се свесни за опасноста од КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

За среќа се уште немам заболени лица од КОВИД-19. До сега нема прекршување на мерките и препораките од Владата. Дезинфицираме редовно. Имаме формирано кризен штаб.

Сите џамии и молитви се укинати. Сите имаат разбирање. Ние сме рурална општина и најголем дел се занимаваат со земјоделие, но мерките целосно се почитуваат, изјави за Утрински брифинг градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

fourteen − two =